www.2foto.cz

Pusu na to (Neli&Tom)

Nikdy jsem nepatřila mezi ty ženy, které by měly vysněnou svatbu už odmalička. Možná proto, že se moje maminka vdávala čtyřikrát. Netušila jsem, do čeho jdu, netušila jsem, že mne nakonec to svatební šílenství tolik pohltí.

 

Je to složité. Pokud jste jen trošku kreativní osoby, budete toužit, aby to všechno klaplo, aby to bylo dokonalé a všichni byli ohromeni tím, jak se vám to povedlo. Ze svatby se stane váš projekt s velkým P. Stejně, jako se to stalo mně. Ale popořádku.

 

Můj muž mne požádal o ruku v srpnu 2013. Nečekala jsem to. Jistě, to tvrdí všechny budoucí nevěsty, ale já jsem měla strašné vlasy, nebyla jsem nalíčená a na sobě jsem měla kraťasy a triko. Byl to krásný letní den, během jehož první půlky byl nervózní můj muž (chystal přece tu žádost) a během jehož druhé půlky jsem se stihla rozbrečet, opít a zavolat všem důležitým lidem v životě: budu se vdávat!

 

Hlavně se připravit!

Naše přípravy začaly poněkud neobvykle. Určili jsme si totiž zcela nepochopitelně první datum, od kterého se odvíjely všechny prvotní nezdary. Svatbu jsme měli naplánovanou na 28. června, ale sehnat místo na Pálavě, kterou máme oba hrozně rádi, kde by bylo místo pro šedesát hostů, to byl oříšek. Ačkoliv jsme se na obhlídku terénu vydali už v září, což bylo více než půlrok předem, měli jsme velký problém objevit něco, co by přesně odpovídalo našim představám. Věděli jsme, že se chceme na tom místě cítit oba dobře, že chceme uspořádat venkovní párty s velkým rautem a přejeme si v místě ubytovat všechny naše hosty.

 

Už si ani nepamatuju, kolik e-mailů jsem si vyměnila s různými lidmi, kolik kilometrů jsme najezdili a kolik hádek jsme absolvovali, než jsme si vybrali místo, kam jsme tehdy při obhlídce vyrazili jako první. Hotel Pavlov ve stejnojmenné vesničce přímo pod pálavskými vrchy. Projekt „pusu na to“ mohl začít.

 

Protože jsem duší i zaměstnáním novinářka, a protože i můj muž jako novinář pracoval, rozhodli jsme, že naše svatba bude ve znamení psaní, čtení a písmenek. Jelikož patřím mezi kreativce, kteří se pořád pouštějí do nějakých projektů, rozhodla jsem se navrhnout nám save the date, svatební oznámení i všechny další tiskoviny, které jsme na svatbě měli. Od jmenovek, přes cedulky na candy bar až po svatební noviny, které pomohly hostům zorientovat se mezi svatebčany. Sehnali jsme starý psací stroj, vystřihovali jsme srdíčka z knih.

 

S přípravou výzdoby mi pomáhaly mé tři družičky a svědkyně. Věděla jsem, že chci boho svatbu bez pompézních kudrlinek. Spíš něco, co se bude hezky vyjímat mezi vinicemi. Toužila jsem po šatech, které budou mít francouzský šarm, ale nebudou mně obtěžovat svou tíhou ani milionem spodniček. Nakonec jsme s brněnskou návrhářkou Maruškou Mukařovskou vymyslely šaty, které naprosto splnily mé očekávání. Pak už jen dorazily boty z Kalifornie (sehnat u nás pěkné svatební balerínky je prostě nemožné!), obálky na oznámení z Texasu, objednali jsme naprosto úchvatné květiny od Rosebud a dort z nejlepší cukrárny v Brně (Martinák). Za foťáky byli připraveni naši kamarádi z 2foto.cz, za kamerou další kamarád ze společnosti Filmondo. A bylo to. Náš den D se blížil a já celé dny neřešila nic jiného než počasí.

 

 

Jenže život je nevyzpytatelný. A když máte všechno přichystáno, vyhlídky na počasí jsou úžasné a vlastně už neděláte nic jiného, než se těšíte, přijde něco nečekaného.

 

 

Jenže život je nevyzpytatelný. A když máte všechno přichystáno, vyhlídky na počasí jsou úžasné a vlastně už neděláte nic jiného, než se těšíte, přijde něco nečekaného. Pár dnů před naší svatbou zemřel nečekaně můj nevlastní táta. Muž, který mne naučil, že gentlemani ještě nevymřeli, že se k sobě lidé mohou pořád chovat s úctou, člověk, který mne měl vést k oltáři.

 

Nedokázala jsem si představit, že svatbu zvládneme, že bych se snad měla i radovat. Rozhodli jsme se ale nakonec, že nic rušit nebudeme a že se s tím nějak popereme. Když nás den D přišel, naši přátelé i rodina se postarali o to, abychom na nic zlého nemysleli. Patří jim velký dík!
Nemohla jsem dospat, takže mi ani nevadilo, že má vizážistka Sonka Škeřík dorazila pěkně brzo. Spolupráce s ní byla skvělá. Popíjela jsem celé dopoledne šampaňské a přijímala návštěvy. Z pokoje jsem měla výhled na všechny přijíždějící svatební hosty a ruch kolem. Nemohla jsem se dočkat, až se mezi ně podívám. Všechny včetně svého muže jsem ale viděla až při obřadu na vrchní terase mikulovského zámku.
Naši kamarádi nám vytvořili neuvěřitelnou atmosféru. Hodně nám při obřadu pomohla i naše oddávající Ilona Žišková, na kterou jsem natrefila zcela náhodou. Její lidský a osobní přístup byl hřejivý, což je přesně to, co v tak významné chvíli očekáváte.
Naše svatba byla úžasná. Veselá, uvolněná, plná lidí, které máme rádi. Byla krátká! Protože věci, které stojí za to, strašně utíkají. Byla plná úžasného jídla, které jsme ani neochutnali (protože když jste nevěsta nebo ženich, nemáte šanci se vůbec najíst). Byla také plná vůně přicházejícího léta, slunce a květin, které doslova zaplavily terasu Hotelu Pavlov. Pamatuji si objetí, úsměvy, radost a blízkost. A doufám, že si tohle všechno budu pamatovat navždy.
A protože jsem se rozhodla, že rozdávat radost je to nejlepší, co v životě můžete dělat, kromě novinařiny se věnuji i organizaci svateb, rozluček se svobodou a dalších eventů. Zatímco před svatbou jsme na adrese www.pusunato.cz měli podrobnosti k našemu svatebnímu dni, dnes na webu funguje naše agentura. Věříme totiž, že krásnou svatbu může mít úplně každý.

 

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

 

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

www.2foto.cz

 

Dodavatelé:
Foto: 2foto.cz
Kamera: Martin Horný – Filmondo
Líčení&účes: Sonka Nutribju Visage
Šaty: Marie Mukařovská
Dort a makronky: Cukrářství Martinák
Úžasná oddávající: Ilona Žišková
Květiny: Rosebud
Party resort: Hotel Pavlov
Víno z rodinného vinařství Špéra z Čejkovic
Papírové věci, oznámení a dekorace, organizace: Pusu na to

 

Kde nic, tu nic. Napište komentář jako první!

Napsat komentář